Hodowla z przypadku

Hodowla z przypadku

Wielu miłośników kotów upodobało sobie szczególnie jedną z ras, jeszcze nie tak dawno nieznaną w naszym kraju. Z chwilą ujrzenia jej przedstawicieli, chyba każdy reaguje tak samo, a mianowicie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Koty te charakteryzują się nieprzeciętną urodą. Te miłe stworzenia posiadają półdługą, miękką i delikatną sierść, owalne, niebieskie oczy i podczas podnoszenia ich czy brania na ręce natychmiast rozluźniają swoje mięśnie, bezwładnie zwisając. Jest to niejako znak firmowy tej wspaniałej rasy.

hodowla kotów ragdoll została zapoczątkowana w Ameryce i jest krzyżówką pomiędzy kotami perskimi i birmańskimi. Radgoll oznacza w języku angielskim szmacianą lalkę, dlatego pierwszy hodowczyni tej rasy widząc co się dzieje z takim podnoszonym kotem, postanowiła nadać tej rasie właśnie taką nazwę. Koty tej wyjątkowej rasy są nadzwyczaj czułe i łagodne. W odróżnieniu od innych kotów są całkowicie pozbawione instynktu walki, dlatego w ogóle nie bronią się, gdy zostaną zaatakowane. W związku z powyższym należy zwracać szczególna uwagę na zabawę dzieci z tym kotem, ponieważ dzieci mogą mu zrobić krzywdę.

W Polsce hodowla kotów ragdoll jest hodowlą typowo domową, prowadzoną przeważnie przez osoby, które zajęły się nią przypadkowo. Zazwyczaj pomysł pojawia się wraz zakupem jednego kota, czy kotki, a następnie nadchodzi chwila i pragnienie, by podzielić się tą wspaniałą rasą z innymi miłośnikami, a przy okazji zarobić na prowadzenie tej niestety kosztownej hodowli.

 


Prawa do zdjęć:

Reklama:Tagi

fototapety na zamowienie kolagen elastyna wybrzeże. żeglowanie. prowadzenie przedsiebiorstwa zabawa katalizator namioty handlowe kwas migdałowy tatuowanie ciała pora deszczowa zanzibar podróże poślubne komplety na mecz wiertarka magnetyczna uprawnienia. rusztowania fasadowe


Kontakt i informacje

Traveling The Greenway publikuje różnego typu artykuły, Jesli chcesz dołączyć do super zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie