Hodowla z przypadku

Hodowla z przypadku

Wielu miłośników kotów upodobało sobie szczególnie jedną z ras, jeszcze nie tak dawno nieznaną w naszym kraju. Z chwilą ujrzenia jej przedstawicieli, chyba każdy reaguje tak samo, a mianowicie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Koty te charakteryzują się nieprzeciętną urodą. Te miłe stworzenia posiadają półdługą, miękką i delikatną sierść, owalne, niebieskie oczy i podczas podnoszenia ich czy brania na ręce natychmiast rozluźniają swoje mięśnie, bezwładnie zwisając. Jest to niejako znak firmowy tej wspaniałej rasy.

hodowla kotów ragdoll została zapoczątkowana w Ameryce i jest krzyżówką pomiędzy kotami perskimi i birmańskimi. Radgoll oznacza w języku angielskim szmacianą lalkę, dlatego pierwszy hodowczyni tej rasy widząc co się dzieje z takim podnoszonym kotem, postanowiła nadać tej rasie właśnie taką nazwę. Koty tej wyjątkowej rasy są nadzwyczaj czułe i łagodne. W odróżnieniu od innych kotów są całkowicie pozbawione instynktu walki, dlatego w ogóle nie bronią się, gdy zostaną zaatakowane. W związku z powyższym należy zwracać szczególna uwagę na zabawę dzieci z tym kotem, ponieważ dzieci mogą mu zrobić krzywdę.

W Polsce hodowla kotów ragdoll jest hodowlą typowo domową, prowadzoną przeważnie przez osoby, które zajęły się nią przypadkowo. Zazwyczaj pomysł pojawia się wraz zakupem jednego kota, czy kotki, a następnie nadchodzi chwila i pragnienie, by podzielić się tą wspaniałą rasą z innymi miłośnikami, a przy okazji zarobić na prowadzenie tej niestety kosztownej hodowli.

 


Prawa do zdjęć:

Reklama:Tagi

olej arganowy impreza tatuaż dresy osuszanie budynków wycieczka komplety na mecz odzież sportowa podróż poślubna nowatorskie rozwiązania chorwacja podłoga nowa technologia zabawa klimatyzacja warszawa


Kontakt i informacje

Traveling The Greenway publikuje różnego typu artykuły, Jesli chcesz dołączyć do super zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie