Wakacje na Zanzibarze - wskazówki

Wakacje na Zanzibarze - wskazówki

Decydując się na zagraniczny wyjazd na wyspy tropikalne np Zanzibar czy Bora Bora, warto wiedzieć, że jechać tam można tylko w określonym czasie. Dlaczego? Ponieważ klimat równikowy, który jest obecny na obu wymienionych wyspach charakteryzuje się zmiennością pogody i podziałem na pory suchą i deszczową. Pora Sucha przypada na okres od czerwca do września, w tym czasie jest najwięcej turystów, pogoda jest jak marzenie, temperatura nie spada poniżej trzydziestu stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o porę deszczową, która z kolei jest przez resztę roku, wówczas nie zaleca się wycieczek, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, pogoda nie jest wakacyjna, poza temperaturą. Wilgotność powietrza jest bardzo wysoka, w połączeniu z temperaturą daje mieszankę nie do wytrzymania na dłuższą metę dla typowego europejczyka.

Co zabrać?

Zanzibar pogoda nie jest kapryśna, jeśli potencjalny turysta zdecyduje się na urlop między czerwcem w wrześniem wówczas można powiedzieć, że ma 100% pewność, że trafi mu się idealna pogoda na odpoczynek. Wówczas nie musi się martwić o to, że nie ma kaloszy, kurtki przeciwdeszczowej itd. W porze suchej wystarczą w zasadzie same letnie ubrania, z zastrzeżeniem cieplejszych podczas samej podróży, ponieważ na lotniskach może panować różna pogoda. Jeśli chodzi o porę deszczową, wówczas warto zaopatrzyć się nie tyle w ciepłe rzeczy, lecz w mało przesiąkliwe.


Prawa do zdjęć:

Reklama:Tagi

nocleg zadawalające osiągniecia adobe acrobat fototapety na sciane pochłaniacze wilgoci obcinanie hotele nowa technologia chirurgia plastyczna poznań mini kamera kurs przygotowawczy malediwy wiertnica diamentowa paliwo odnawialne


Kontakt i informacje

Traveling The Greenway publikuje różnego typu artykuły, Jesli chcesz dołączyć do super zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie