Spływy kajakowe

Spływy kajakowe

W ostatnich latach w naszym kraju spływ kajakami górskimi rzekami staje się coraz bardziej popularną formą aktywności. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że sklepy internetowe oferujące kajaki sprzedaż, których ostatnio tak wzrosła cieszą się takim uznaniem.  Jednak ta forma aktywności przez niektórych w ogóle nie jest popularyzowana, zwłaszcza przez tych, którzy górskie rzeki postrzegają jak coś bardzo niedostępnego i niebezpiecznego. Dlatego też sport ten nie cieszy się takim uznaniem jak w innych krajach Europy.

Takie wyprawy kajakowe to rozrywka nadająca się nie tylko na imprezy integracyjne dla firm, ale także, a może przede wszystkim na aktywny weekend rodzinny. Takie spływy kajakowe pozwalają oderwać się od codzienności, ale również poczuć sporą dawkę adrealiny. Ponadto podczas takiego spływu każdy ma możliwość podziwiania piękna przyrody będąc nie jako w samym jej środku. Wycieczki kajakiem są dostępne dla uczestników w każdym wieku pod warunkiem jednak, że wybrana jest odpowiednia trasa pod względem trudności.

Decydując się jednak na tego rodzaju wycieczkę kajakową po górskich rzekach należy przede wszystkim poznać podstawy teoretyczne, a mianowicie poznać jakie odcinki, poszczególnych rzek płyną nurtem spokojnym, a jakie rwącym. Zdarzają się rzeki górskie z silnymi prądami, wysokimi falami,  głazami i skalnymi progami, a także z krętym korytem, które przeznaczone są do sportów typowo ekstremalnych. Każda tego rodzaju wycieczka kajakowa  powinien  odbywać się pod kierunkiem doświadczonego przewodnika instruktora.


Prawa do zdjęć:

Reklama:Tagi

chip tuning malediwy forum chiptuning zachodniopomorskie studio mieszkania nad morzem monitoring gps wiertnice diamentowe namioty wiertarka magnetyczna cyklinowanie Śląsk certyfikaty musy piknik spływ kajakowy pomoc prawna


Kontakt i informacje

Traveling The Greenway publikuje różnego typu artykuły, Jesli chcesz dołączyć do super zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie