Radca prawny prawie jak adwokat

Radca prawny prawie jak adwokat

Nie ma się co łudzić, system prawny w naszym kraju i nie tylko jest tak skomplikowany i niesłychanie zawiły, że aby sprawnie poruszać się w gąszczu przepisów prawa potrzebny nam jest odpowiednio wykształcony i doświadczony przewodnik. Mówiąc inaczej w tej kwestii potrzebne nam będzie skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika.

Jak się okazuje w większości spraw związanych prawem nie musimy sięgać po poradę adwokata ale w takich sytuacjach w zupełności wystarczy nam radca prawny, który ma te same uprawnienia co adwokat z tym tylko, że radca prawny nie może reprezentować swojego klienta w sądzie w sprawach karnych oraz karno skarbowych. Radca prawny prowadzi również kancelarie tak samo jak adwokaci i podobnie jak oni prowadzi w nich swoją działalność doradczą na zasadach ogólnie określonych. Należy tutaj dodać, że w tym przypadku pomoc prawna definiowana jest jako udzielanie porad, sporządzanie opinii, opracowywanie projektów aktów prawnych oraz występowanie przed sadami i urzędami. Od niedawna tez radcy prawni mogą również występować w sprawach rodzinnych, gdzie między innymi mogą być pełnomocnikami w sprawach rozwodowych bądź dotyczących spraw o separacje i podział majątku dorobkowego.

Oczywiście to  tylko wybrane usługi jakie możemy oczekiwać od radcy prawnego. Jest ich jednak o wiele więcej. Na pewno na ten temat można dowiedzieć się klikając na przykład http://klgkancelaria.pl/ można tutaj znaleźć szereg informacji związanych z działalnością radcowską oraz zapoznać się z ofertą związaną z zakresem jego uprawnień.


Prawa do zdjęć:

Reklama:Tagi

kwas migdałowy deska podłogowa meble ozonowanie Śląsk koloryzacja adobe acrobat dyplomy gabinet medycyny estetycznej adriatyk osuszanie architektura mieszkania nad morzem osuszanie budynków monitoring gps


Kontakt i informacje

Traveling The Greenway publikuje różnego typu artykuły, Jesli chcesz dołączyć do super zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie